0212 549 70 91 - 92

Sfero Döküm Ağırlık Hesaplama

Sfero Döküm Ağırlık Hesaplama

Sfero döküm ağırlık hesaplama işlemi uzmanlar tarafından eksiksiz olarak yapılabilmektedir. Pek çok evreden geçerek sanayi sektöründe yer alan Sfero döküm eritme yöntemiyle elde edilmektedir. Sfero döküm demir çubuk, boru ve kütle şeklinde sunulabilmektedir.

Askanmakina.com.tr internet adresinden kolaylıkla Sfero döküm ürünleri tedarik edilebilmektedir. Küresel grafitli demir olarak da tanımlanarak yaygın alanda kullanılmaktadır. TSE standartlarına uygun olarak üretilerek endüstriyel üretimlerde kullanılabilmektedir.

Sfero Döküm Ağırlık Hesaplama

Sfero döküm ürünlerinde alım-satım işlemleri kg cinsinden ölçülerek yapılmaktadır. Elektronik sistem kullanarak ağırlık ölçümü yapılabileceği gibi alanında profesyonel hizmet sunan uzmanlar da işlem yapabilmektedir.

Sfero döküm ağırlık hesaplama işlemleri sonucuna göre ürün fiyatı belirlenmektedir. Hesaplama işlemi ürüne dair en, boy, dış kalınlık ve iç çap ölçüleri baz alınmaktadır. Ölçümler mm cinsinden ya da cm cinsinden değerlendirilebilmektedir. 

Kendine has üretim özellikleri bulunan Sfero (Küresel grafitili) döküm, üretim aşamasında magnezyum ilave edilerek güçlendirilmektedir. Bu işleme de aşılama adı verilmektedir. Magnezyumla aşılanan Sfero döküm uzun ömürlü ve darbelere dayanıklı hale getirilmektedir.

GGG rumuzuyla tanınan küresel grafitli dökme demir Türk Standartlarına göre üretilmektedir. Sanayi üretiminde geniş yer bulan pik dökme demir ve Sfero döküm dönüştürülerek her alanda görülebilmektedir.

Sfero Söküm Standartları

Sfero döküm geniş kullanım alanına sahip bir üründür. Üretimi Standartlara uygun olarak yapılmaktadır. TSE üretim standartları Sfero döküm standartları için geçerlidir. Askanmakina.com.tr ürünleri küresel alanda uyumluluk özellikleri taşımaktadır.

Sfero döküm standartları Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenmektedir. GGG rumuzlu Küresel Grafitli Döküm ürünü, bir dökme demir çeşididir. MG(Magnezyum) ve CE(Selenyum) alaşımlarıyla aşılama yönetimiyle üretilmektedir.

Sfero döküm yani küresel grafitli döküm ülke ekonomisine büyük katkı sunmaktadır. Darbelere ve çekmelere karşı son derece dayanıklı bir ürün olması nedeniyle üretim alanlarında öncelikli üründür. Uygun fiyat yüksek kalite avantajıyla ilk tercih ürünü olarak ticari faaliyetlerde kullanılmaktadır.

Sfero Döküm Çeşitleri

Sfero döküm ürünleri hayatın her alanında kullanılabilmektedir. Gerek üretim özellikleri gerek hafif bir malzeme olması dolayısıyla güvenle her yerde kullanılabilmektedir. Sfero döküm özellikleri arasında yaygın olarak kimya ve madencilikte kullanılmaktadır. Sanayi ve endüstri ürünleri arasında Sfero döküm geniş yer bulmaktadır. Sfero döküm çeşitleri,

Martenzitik sfero dökme, yüksek sertlikte kullanım gerektiren ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Perlitik- ferritik Sfero döküm, kimyasal ve fiziki özelliklerin buluşması sonucunda üretilmektedir. Perlit ve Ferrit içermesi dolayısıyla aşınmalara ve darbelere dayanıklı ürünlerde tercih edilmektedir.

Yüksek siliyumlu Sfero demir, %3-7 arasında silisyum içerdiği bilinde de ideal ölçü 0,5 ile 3,5 arasında kullanılmalıdır. 815 dereceye kadar dayanıklılığıyla bilinmektedir.

Östeitik Sfero dökme, İçeriğinde krom bulunmaktadır. En yumuşak dokulu Sfero dökme olarak tanınmaktadır.

Sfero Döküm Özellikleri

Sfero demir olarak bilinen küresel grafitli dökme demir pek çok özellik taşımaktadır. Yaygın kullanım alanına sahip olması ve dayanıklılığı sayesinde güven vermektedir. Maksimum dayanım gücü ve düşük ağırlığıyla her alanda tercih edilmektedir.

Sfero döküm kg fiyatları ürün özelliklerine göre değerlendirilmektedir. Küresel grafitli demir kısaca GGG rumuzuyla tanımlanmaktadır. Bu duruma bağlı olarak yüksek avantajları bulunmaktadır.

Pik döküm ürünlerine göre daha düşük ağırlıklıdır.

Hafifliği, nakliye ve montajda kolaylık sağlamaktadır.

Çekme ve kaldırma işlemlerinde güvenle kullanılmaktadır.

Darbelere dayanıklı bir ürünüdür. Nemden küften etkilenmemektedir.

Yüksek drenaj etkisiyle su kanalları ve kanalizasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Sfero döküm ürünleri küresel standartlarda üretilerek kullanıma sunulmaktadır. Kullanım alanları hızla artmakta olan yüksek özellikli bir ürünüdür.

Sfero Döküm Kg Fiyatları

Sfero döküm kg fiyatları üretim özelliklerine göre belirlenmektedir. Magnezyum ve karbon alaşımlı Sfero döküm yaygın kullanıma alanına sahiptir. Askanmakina.com.tr yurt dışından ithal ettiği yüksek kalite Sfero döküm ürünlerini müşterilerine ulaştırmaktadır.

Sfero döküm fiyatları Sfero döküm ürünleri küresel standartlarda üretilerek kullanıcının ayağına kadar getirilmektedir. Sfero döküm ürünleri, alüminyum ergitme potası, kurşun ergitme, pres makineleri yapımı, merdane yapımı, plastik karıştırıcılarda güvenle kullanılmaktadır.

Rafineriler, hidrolik presler, akaryakıt dağıtım sistemleri, tekerlek iç aksamları, otomotiv sektöründe krank milleri gibi sayısız alanda güvenle kullanılmaktadır. Sfero döküm fiyatları kg olarak belirlenmektedir.

Hayatın tüm alanlarında ürün olarak görülebilen bir malzeme olan Sfero döküm üretim standartlarına uyumlu ve son derece yüksek mukavemetlidir. Uzun yıllardan bugüne sektöre ürün tedariki yapan Askan Makine, güvenini ürün kalitesinden almaktadır.

629 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN