0212 549 70 91 - 92

GGG 40 Sfero Döküm Analizi

GGG 40 Sfero Döküm Analizi

Ggg 40 sfero döküm analizi, ürün özellikleri ve hangi alanlarda kullanılabileceği konusunda bilgi vermektedir. Bu nedenle küresel grafitli dökme demir olarak tanımlanan ggg 40 sfero döküm değerlendirmeleri yapılmaktadır. Hayatın pek çok alanında büyük gereksinim duyulan ggg 40 sfero dökümün kimyasal bileşenlerinin bilinmesi önemlidir. Ggg 70 sfero döküm Türkiye Standardı TSE TS 526 DDK 70 olarak kabul edilmektedir. Almanya’ da ise Germany DIN 1693 GGG 70 olarak kabul edilmektedir.

Ggg 40 50 Sfero Döküm Nedir?

 Ggg sfero döküm, küresel grafitli demir olarak bilinen yüksek işlevli kimyasal bir ürünüdür. Dökme demir eriğine Manganez ve Seryum eklenerek üretilmektedir. Aşınma ve darbelere karşı yüksek dirençli olması sebebiyle geniş alanda kullanılmaktadır. Ggg 40 sfero döküm üretim teknolojisi gereği kolay işlenebilmeye uygun bir malzemedir.

 Sönümleme özelliği yani sessiz ve titreşimsiz çalışmaktadır. Ggg 40 sfero döküm demirin içeriğinde küre biçimli grafitler bulunmaktadır. Ürün bu nedenle küresel grafitli döküm olarak ifade edilmektedir. Yapılan değerlendirmelere göre ggg 40 sfero döküm kimyasal analiz değerleri şöyledir.

Darbe sönümleme; 80 Charpy- DYM,

Sertlik; 160-190HB,

Elastik Modülü; 165N/mmkare,

Yorgunluk sınırı ise 220 N/mm kare şeklindedir. Bu özellikleri bakımından işlenebilme özelliği yüksek bir ürünüdür.

Ggg40 yüksek darbe mukavemeti ve yüksek iletkenliği kullanım alanını genişletmektedir. Ancak ısıl işleme tabi tutularak sertleştirmeye dayanımı düşüktür. Ggg 50 özellikli sfero döküm ise, 500 N/mm kare çekme mukavemeti, 170 -220 Hb sertlik derecesiyle bilinmektedir. 240 N/ mm Kare yorgunluk sınırı ve 320 N/ mm kare akma mukavemetine sahiptir. Ggg60 sfero döküm özellikleri arasında kusursuz yüzey kalitesi ve kolay işlenebilir olması bulunmaktadır.

 Ggg 40 Sfero Döküm Özellikleri

 Ggg 40 sfero döküm özellikleri kullanım amacı ve alan değerlendirmesi için bilinmesi gerekmektedir. Ggg 40 sfero döküm ürünleri asit ve alkali özelliği bulunmayan, soğuk ve sıcak su sistemlerinde kullanılmaktadır. Ggg 40 sfero döküm özellikleri en standardı küresel alanda işlem görmesine rağmen ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Örnek verilecek olursa Avusturya sfero döküm standardı; AS 1831:2002 olarak görülmektedir. Fransa sfero döküm standardı, NF EN 1561:1997 iken ABD standardı ise ASTM A 48: 2003 olarak görülmektedir. Ggg 40 sfero döküm özellikleri;

Tüm soğuk- sıcak su sistemleri,

Basınçlı hava sistemleri,

Asit – alkali özelliği bulunmayan alanlarda kullanılabilmektedir.

-10 derece ile + 120 derece ve 16 bar aralığında güvenle kullanılabilmesi bulunmaktadır.

İçeriği, eriyik halindeki demire Magnezyum(Mg) ve Seryum(Ce) eklenerek oluşturulmaktadır.

Ggg 40 standartlara uygun olarak üretilerek kusursuz kullanım avantajları sunmaktadır.

Ggg 40 Sfero Döküm Fiyatları

 Sektörün En geniş kullanımlı ürünü olarak ggg 40 sfero döküm makine ayakkabısı ses ve titreşim kontrolü sağlamaktadır. Ggg 40 sfero döküm fiyatları ürün kalitesi ve üretim teknolojisine göre belirlenmektedir. Ggg40 sfero dökümlerde korozyon direnci kadar okside olmama gereksinimi de önemlidir. Pik döküme göre daha yüksek dirençli ve sönümleme özelliği yüksek olan sfero döküm ürünleri yaygın kullanım alanına sahiptir.

 Ggg70sfero döküm özellikleri arasında 0. 5mm talaş derinliği, 130m/dk kesme hızında pürüzsüz yüzeyler sunumu bulunmaktadır. Östemperlenme ggg 70 ürünü ALTİN/TİN PDV kaplamalı karbür kesici uçlar olarak ifade edilmektedir. İşlenebilme özelliği oldukça yüksektir. Beynit adı verilen östemperleme işlemi metalürjik bir yapı üretimi sağlamaktadır. Bu da ürünün dayanım gücünü ve tokluğunu artırmaktadır. Ggg 40 sfero döküm çalpara çekvalf geniş kapsamlı bir vana türüdür. -10 derece ile + 120 derece arası sıcaklıkta kullanılabilmektedir.

 Ggg 40 Sfero Döküm Kg Fiyatı

 Ggg 40 sfero döküm kg fiyat değerlemesi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Ggg40 sfero döküm makine alt bağlantı parçası özelliklerinin başında cidar kalınlığı gelmektedir. Duvar kalınlığı olarak bilinen sistem üretiminde parça mukavemeti üretim özelliğine bağlı olarak değişmektedir. Ggg 40 sfero döküm makine sabitleme ve vibrasyon önleyici özelliği sayesinde güvenle çalışmaktadır. Sfero döküm, dökme demirin modern uygulaması olarak 1943 yılında icat edilmiş bulunmaktadır. Ggg 40. 3 sfero döküm uzama kapasitesi yüksek bir üründür. Sfero döküm çeşitleri arasında yer alan 40.3 sfero döküm, uygun fiyatıyla tercih nedeni olmaktadır.

 Ggg 40 Sfero Döküm Özellikleri

 Yaygın kullanım alanı ve kolay şekillendirilme özelliğiyle ggg 40 sfero döküm korozyona karşı dayanıklıdır. Okside olmaması ve titreşimsiz çalışma özelliğine sahiptir. Titreşim sönümleme ürünün sessiz çalışmasına katkı sunmaktadır. GGG 40. 3 sfero döküm Kocaeli üretici ve tedarikçi olarak sektörün öncüleri arasında yerini korumaktadır. ggg 40 sfero döküm ürünleri firma güvencesi ve standartlara uygun şekilde sunulmaktadır.

1.214 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN